Prechádzka Podunajskými Záhradami
O Podunajských Biskupiciach, najväčšej mestskej časti slovenského hlavného mesta, sme na stránkach nášho magazínu prednedávnom písali v súvislosti s výstavbou obchodných centier. Táto časť Bratislavy však dokáže ponúknuť aj zaujímavé projekty z kategórie rezidenčných. Dobrým príkladom toho je napríklad bytový dom s názvom Podunajské Záhrady.
Je fajn, keď investor svoj projekt zrealizuje v prostredí, ktoré je maximálne naklonené tomu, čomu sa hovorí príjemné bývanie. Hádam väčšine z nás totiž podstatne viac vyhovuje, pokiaľ sa jeho domov nachádza v lokalite plnej kľudu a zelene. Sú samozrejme aj takí, ktorí by svoj život na veľkom sídlisku nevymenili za nič iné, ale väčšina ľudí je naklonená skôr prvej spomínanej alternatíve, ku ktorej patria aj Podunajské záhrady. Nachádzajú sa medzi samotnými Podunajskými Biskupicami a Ružinovom. Aby sme však boli konkrétnejší, ide o lokalitu ohraničenú ulicou Svornosti a Závodnou ulicou. Ide teda o oblasť, kde sú v prevažnej miere rodinné domy. Neďaleko sa tiež nachádza napojenie na diaľnicu D1.
Priestor plný súkromia a bezpečia
Jednou z pozitívnych čŕt Podunajských Záhrad je snaha investora svojim klientom poskytnúť maximálnu mieru súkromia, ktoré je zabezpečené najmä uzatvorením celého objektu bránou na diaľkové ovládanie. S tým súvisí aj inštalácia nerozbitných skiel na bytoch nachádzajúcich sa na prízemí, ktoré pocit bezpečného domova ešte znásobujú. K týmto bytom však patria aj predzáhradky a tak majitelia bytov na prízemí sú v istom zmysle „odškodnení“ za to, že bývajú prakticky na úrovni zeme.
Byty sa v tomto dome nachádzajú na troch podlažiach, pričom na každom podlaží by ste našli len dve bytové jednotky. To je tiež pozitívna črta tohto projektu vzhľadom na atraktivitu bývania a jeho súkromia. Čo je však v tejto súvislosti zaujímavejšie, je to, že každý byt má svoj vlastný kotol. To znamená, že majiteľ bytu si kúrenie reguľuje úplne sám a teda len on ovplyvní, koľko ho vykurovanie nakoniec bude stáť.
Vybavené alebo nie?
Je dobré, keď sa prípadný majiteľ nového bytu môže rozhodnúť, či chce kúpiť byt už zariadený alebo si ho zariadi podľa svojich predstáv. Nie každému totiž môže vyhovovať to, aké materiály vybral staviteľ na podlahu, akej farby je kuchynská linka alebo kúpeľňa. No ak sa na to pozrieme z opačnej strany, sú ľudia, ktorým vyhovuje, že sa nemusia zaoberať zariaďovaním svojho nového bytu do najmenšieho detailu a teda privítajú, ak ich v byte už čaká zariadenie príslušného štandardu. Ideálne teda je, ak si potenciálny záujemca môže vybrať, či chce kúpiť holobyt alebo už byt vybavený. Podunajské záhrady sú presne takýmto prípadom, čo znamená, že dokážu vyhovieť jednému aj druhému typu záujemcov. Tým, ktorí si chcú každý detail bytu zariadť sami, sú určené holobyty a pre druhú skupinu zasa byty vybavené kuchynskou linkou, sanitou, dlažbou, obkladmi, zárubňami a dverami.
Okolie na závidenie
Aj bývanie na úrovni však môže byť doslova nanič, pokiaľ sa v jeho okolí nenachádza dostupná občianska vybavenosť či možnosť relaxačného vyžitia. Lokalita, v ktorej sú Podunajské Záhrady zrealizované, sa však môže pochváliť jedným aj druhým. Nechýbajú tu totiž obchody, lekári, školy či pošta. A pokiaľ ide o možnosti športovania, neďaleko bytového domu tečie Malý Dunaj, čo znamená, že na jeho hrádzi je to ako stvorené pre cyklistov, bežcov alebo in-line korčuliarov.
autor: Andrea Kolesárová